kolo%20pro%20kazde%20dite

KOLO PRO KAŽDÉ DÍTĚ

na_kole

Vzpomeňme na dobu, kdy jsme byli dětmi….

Slunce nás hřálo do tváří, cítili jsme vítr ve vlasech a my uháněli šťastní na kole. Vůbec by nás nenapadlo, že jsou mezi námi děti, které něco podobného nikdy nezažijí....

peníze

Handicap je opravdu velice drahý “koníček". Jen si vzpomeňte kolik peněz necháte v lékárně, když nastydnete - a to je oproti nákladům spojených s handicapem opravdu zanedbatelná položka.

Vžijte se do role rodičů s tělesně postiženým dítětem. Bezbarierový dům, auto, pravidelné rehabilitace, medikace + stálá péče. Jeden z rodičů, ve většině případech, nemůže chodit do práce a finanční trhlinu v rodinném rozpočtu sociální dávky nemou vykrýt, a tak rodiče svým dětem nepořídí vše co dítě potřebuje.

DETI

Zásluhou vás, dárců, sponzorů i za pomoci krajů a měst jsme pomohli 100 dětem, které mají zcela zdarma vlastní speciální kolo a mohou tak objevovat svět, účastnit se dobrodružných výprav s kamarády i rodiči a vůbec poprvé cítit vítr ve vlasech.

Dalo by se to považovat za úspěch, ale když víme, že 3.500 handicapovaných dětí na svůj vítr ve vlasech stále ještě čeká, tak si uvědomujeme, že jsme na začátku a skutečná práce je ještě před námi.

poslitodal%20kopie

POŠLI TO DÁL...

JSME ODPOVĚDNÍ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

Dětem speciální kola dáváme zdarma pod jednou podmínkou, že až z kola odrostou, vrátí nám ho a my ho po nezbytném servisu opět předáme dalšímu dítěti.
Tímto způsobem se nebudou tato kola až doslouží zbytečně nikde válet, šrotovat a tak zatěžovat životní prostředí.

SPECIÁLNÍ JÍZDNÍ KOLA 
A DALŠÍ KOMPENZAČNÍ POMŮCKY

UMOŽŇUJÍCÍ DĚTEM SVOBODU POHYBU

PRO DĚTI OD 1 ROKU

maty

Maty

Malý vozík je určen dětem již od 12 měsíců. Je to období, kdy se jejich vrstevníci učí prvním krůčkům a touží si osvojovat prostor.

jose

Jose

Elektrický vozík Jose je určen dětem, které mají postižení dolních i horních končetin. Tento speciál se objednává z USA.

voja

Voja

Voja je speciální kolo na ruční pohon, který lze přirovnat, vzhledem k přínossu, k běžné dětské tříkolce.

PRO DĚTI OD 100cm

adam

Adam

Jak děti rostou, zamilují si rychlost a běžná tříkolka se tak stává nebezpečnou. Často se stává, že se převrátí a pak děti mají strach jezdit na kole.
S našim lehokolem se toto nestane, vzhledem k nízkému těžišti je dána vysoká stabilita.

alex

Alex

Alex je ruční kolo - handbike pro děti, které nemohou k pohybu používat své nohy, ale ruce mají zdravé.
Vše se ovládá, řídí i šlape pouze rukama. Náš speciál je téměř bezúdržbový a prošel těmi nejpřísnějšími testy a byl shledán bezpečným.

fila

Fíla

Jsme celosvětové první výrobci ručních elektrokol pro děti.
Tento speciál je především určen dětem s postižením dolních a částečně i horních končetin, ale vysvětlujte to dalším dětem, které když si do tohoto speciálu usadí, je téměř nemožné je z kola dostat :-)

PRO DĚTI NA DOMA

joan

Joan

Jedná se o doplněk (trenažér) k ručnímu kolu Alex nebo Fíla. V podstatě se jedná o to, že handbike není jen jízdní kolo, ale je i fyzioterapeutickou pomůckou, je určen spíše na zimní období, kdy nelze na kole jezdit venku.

johnnie

Johnnie

Škola chůze doma. 
Mít svá bradla doma má výhodu v tom, že nemusíte tak často jezdit se svým dítětem na fyzioterapii a nácvik chůze více zintenzivnit.

DOPORUČUJEME

kury

kury

české mechanické vozíky

Před koupí nového vozíku vám doporučujeme kontaktovat rodinnou firmu kury, která nabízí vozíky vysoké kvality za více než rozumnou cenu. 

Může se stát, že vám některá z nadací přispěje i na několikanásobně dražší vozík, ale věřte že v tomto případě nebývá pravidlo vyšší cena = vyšší kvalita. Zásadní rozdíl pocítíte v případě opravy, kdy jednak čekáte dlouho, než zašlou ze zahraničí náhradní díl a pak když máte za opravu platit.

Lidé z kury mají dlouholeté zkušenosti a dokáží vozík přízpůsobit veškerým vašim požadavkům. Šetřete své peníze a podpořte českého výrobce!

www.kury.cz

freepoint@perpetuummobile.info

+420 774 889 288

www.cernikone.cz